freegame
AmiGo.IdLe.Ro .::WeLcOmE tO ThE sTrEEt oF gUnS tHe AmIgO wOrLD!::.
Lista Forumurilor Pe Tematici
freegame | Inregistrare | Login

POZE FREEGAME

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
sexy_andrea2006 pe Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Sibiu
cauta Barbat
27 - 53 ani
freegame / ==> Pluginuri <== / Sa facem sa avem si boti si metamod in acelasi timp Moderat de gabi
Autor
Mesaj Pagini: 1
AmiGo
Administrator

Inregistrat: acum 18 ani
Postari: 192
Sa facem sa avem si boti si metamod in acelasi timp   
Autor:SpawNyk

In primul rand mergetzi pe selectatzi ce bot vretzi, dar eu sugerez folositzi ZBOT care il gasitzi la urmatorul link .

De ce este ZBOT mai special, pentru ca isi creeaza singur waypoint-urile in planshi noi, numai trebuie sa stai sa i-le faci tu, sa te chinui 2 ore, de ex la PODBot sau RealBOT etc.

Dupa ce atzi download-at botul favorit, de exemplu ZBOT, dezarhivatzi intr-un folder temporar zbot-cs16.zip.
O sa avem asa de ex C:\zbot-cs16\cstrike
ATENTZIE : Selectatzi toate folderele/fishierele inafara de liblist.gam, copiatzi fishierele respective in folderul cstrike din hlds-ul vostru, o sa zica ca mai exista un folder la fel, nu conteaza datzi overwrite.

Exact asa procedatzi si la altzi botzi, copiatzi toate fishierele/folderele in cstrike inafara de liblist.gam   

Acum, datzi properties la shortcut-ul serverului ... iar la Target o sa avetzi de ex :

Code:
-console -game cstrike +ip xx.xxx.xxx.xx +sv_lan 1 +maxplayers 32 +map de_dust2 -nomaster -noipx +log on -port 27015


Ca sa instalatzi botzii tre sa adaugatzi urmatoarea comanda :

Code:
+localinfo mm_gamedll addons/bot/dll/dll-ul botului.dll



sau in cazul nostru cu ZBOT :

Code:
+localinfo mm_gamedll dlls/zbotcz.dll


Target-ul o sa arate in felul urmator :

Code:
-console -game cstrike +ip xx.xxx.xxx.xx +sv_lan 1 +maxplayers 32 +map de_dust2 -nomaster -noipx +log on -port 27015 +localinfo mm_gamedll dlls/zbotcz.dll


Daca doritzi sa controlatzi botzii prin AdminMod mergetzi la si cautatzi plugin-urile pt botzii vostrii, PODBot, RealBOT etc ... pentru ZBOT nu am gasit

Daca nu stitzi sa instalatzi un plugin pentru AdminMod va zice GraFFiK in thread-ul urmator .

Sper ca am fost pe intelesul tuturor, daca avetzi probleme ceva postatzi aici, poate gasim o rezolvare.


_______________________________________
admin

pus acum 18 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la